Wyszukiwanie
Kosiarki samojeznde
Kosiarki samojeznde

Kosiarki samojezdne z bocznym kanałem wyrzutowym

Modele z bocznym kanałem wyrzutowym, kompaktowe, o niewielkich rozmiarach charakteryzują się zredukowanym promieniem skrętu (tylko 46 cm), co zapewnia łatwiejsze manewrowanie również na ograniczonych powierzchniach.

Duża wytrzymałość dzięki stalowej masce oraz dużym kołom (przednie koła 15” x 6.00, tylne: 20” x 8.00).
System “Fast attach”, umożliwiający montaż i demontaż platformy bez konieczności używania narzędzi; wahliwe zawieszenie przednie zapewniające jednolite cięcie również na terenach nierównych.

Model 97 wyposażony w przekładnię biegów Transmatic: zmiana biegów (7 do przodu + 7 wstecz) następuje poprzez zmianę położenia dĽwigni zamontowanej w panelu sterowania bez konieczności użycia sprzęgła; przekładnia hydrostatyczna sterowana przy pomocy pedału umieszczonego na lewym błotniku (model 108 ).

Dźwignia ergonomiczna z łagodnym sprzęgłem do regulacji wysokości cięcia.
W skład wyposażenia wchodzi hak holowniczy.

Zestaw do rozdrabniania dostępny jako opcja

4-w-1 kosiarki samojezdne do małych i średnich powierzchni

MISTRAL reprezentuje nową generację kosiarek samojezdnych Oleo-Mac. Są one wyposażone we wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania optymalizujące. Komfort i osiągi stanowią idealną odpowiedĽ na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników, którzy nawet przy bardzo ograniczonych przestrzeniach poszukują prostej obsługi, dużej wydajności zbierania i długiej autonomii pracy.

Wielofunkcyjny agregat tnący, obejmujący rozdrabnianie, zbieranie, boczny kanał wyrzutowy oraz deflektor do wyrzutu tylnego (opcjonalny)

Istnieje możliwość używania kosiarki samojezdnej z bocznym kanałem wyrzutowym trawy, montując w tym celu odpowiedni deflektor, który jest dostarczany jako wyposażenie standardowe.
Prędkość regulowana jest przy pomocy podwójnego pedału, który działa bezpośrednio na hydrostatyczną przekładnię napędową. Dzięki temu rozwiązaniu można zmieniać kierunek jazdy i kontrolować prędkość jazdy również podczas opróżniania kosza.

System amortyzowany sprężynowo zmniejsza siłę, której operator musi użyć podczas podnoszenia dźwigni regulacji wysokości cięcia.

Ostrze uruchamiane jest przez operatora poprzez naciśnięcie przycisku sprzęgła elektromagnetycznego. System ten, eliminując ślizganie pasa transmisyjnego, gwarantuje precyzyjne włączenie ostrzy bez odrzutu za każdym razem.

Praktyczna dĽwignia w zasięgu ręki ze stopniować skalą umożliwia natychmiastową kontrolę wzrokową żądanego poziomu wysokości cięcia.
Teleskopowa dźwignia do opróżniania kosza: jest łatwo dostępna ze stanowiska kierowcy, umożliwia przewrócenie i opróżnienie pełnego kosza bez nadwyrężenia mięśni czy skręcania tułowia.
Bardzo niewielki promień skrętu ułatwia manewrowanie i ścinanie materiału nawet w najciaśniejszych przestrzeniach.

W celu zaoszczędzenia przestrzeni w okresie przechowywania kosiarkę samojezdną można ustawić w pozycji pionowej.

Kosiarki samojezdne z kanałem wyrzutowym z tyłu do średnich powierzchni

Wytrzymałe ciągniki, a równocześnie kompaktowe i zwrotne. Idelane do częstego użytku w otoczeniu domowym, na obszarach średniej wielkości (powyżej 4000 m kw.) Zaprojektowane przy użyciu tych samych rozwiązań technologicznych , jak w modelach do zastosowań profesjonalnych, łączą w sobie doskonałe osiagi i komfort, czyniąc pracę czystą przyjemnością.

Napęd Transmatic z 7 biegami do przodu + biegami wstecznymi, sterowanymi przy pomocy wygodnej dĽwigni znajdującej sie na desce rozdzielczej (modele 80/12,5 T -92/13,5 T).

Wzmocnione i osłonięte łożyska i wspornik nozy tnących, zaprojektowane pod kątem wytrzymałości również w przypadku bardzo intensywnej eksploatacji.
System "Fast AttachTM": umożliwia ręczny montaż i demontaż agregatu tnącego i innych akcesoriów (wspornika worka na skoszony materiał, zderzaka przedniego, przyczepy, maski i worka) w ciągu kilku minut, bez konieczności użycia narzędzi.

System regulacji wysokości cięcia kontorlowany jest przez sprężynę umożliwiajacą podnoszenie i opuszczanie bez wysiłku przy pomocy dźwigni.
Znacznie zmniejszony promień skrętu (tylko 46 cm) ułatwia poruszanie się wokół roślin i krzewów ozdobnych bez niepotrzebnych i uciążliwych manewrów na biegu wstecznym czy konieczności zmiany pozycji ciągnika.

Znacznie zmniejszony promień skrętu (tylko 46 cm) ułatwia poruszanie się wokół roślin i krzewów ozdobnych bez niepotrzebnych i uciążliwych manewrów na biegu wstecznym czy konieczności zmiany pozycji ciągnika.

Kosiarki samojezdne z kanałem wyrzutowym z tyłu do dużych powierzchni

Kosiarki samojezdne zaprojektowane do pielęgnacji dużych ogrodów, parków oraz publicznych terenów zielonych.

Są dostępne w wersji z przekładnią hydrostatyczną, co pozwala na sterowanie jazdą oraz prędkością tylko jednym pedałem.
Regulacja agregatu tnącego - ręczna, bez konieczności stosowania narzędzi.
Modele o wyższej mocy są dodatkowo wyposażone w noże obracające się przeciwbieżnie, co gwarantuje zawsze wydajne koszenie, a także w diody świetlne (led), co umożliwia bieżące monitorowanie i diagnostykę urządzenia.

Ładowarka do akumulatora wchodzi seryjnie w skład wyposażenia.
Zestaw do rozdrabniania dostępny jako opcja.

Profesjonalne kosiarki samojezdne uniwersalne

Uniwersalne kosiarki samojezdne Apache 92 charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz niezawodnością, co sprawia, że są one idealnym urządzeniem do oczyszczania nieużytków, na których znajduje się również roślinność wieloletnia, drzewa i krzewy, na obszarach nierównych i na stokach.

Wyposażone są one w mocne narzędzia tnące o jednym ostrzu z ruchomymi końcówkami.
Szerokie bieżniki oraz niski środek ciężkości pozwalają na zachowanie maksymalnej stabilności maszyny również na nierównym terenie oraz na brzegach i w pobliżu rowów.

Wyposażone w liczne narzędzia ułatwiające pracę operatora, np. sprzęgło elektromagnetyczne, hydrostatyczną przekładnię, mechanizm różnicowy z możliwością blokady, który pozwala na pracę w prawie każdych warunkach terenowych oraz w centralną regulację wysokości cięcia..
Maksymalne zabezpieczenie operatora dzięki pałąkowi zabezpieczającemu, zabezpieczeniom bocznym oraz pasom bezpieczeństwa.

Dostępne również modele z napędem zintegrowanym 4x4: idealne do wyjątkowo nierównych terenów lub terenów o dużym nachyleniu.


Brak produktów.

Składnica Maszyn Rolniczych, Części Zamiennych, Materiałów Budowlanych i Przemysłowych - Ryszard Hamrol

Dział ciągników, maszyn i części: 68-385-22-55, 607-083-143,
e-mail:harol-maszyny@wp.pl

Wyroby hutnicze: 68-385-55-31,
e-mail: harol-bud@wp.pl

UŻYWAMY COOKIES - POLITYKA PRYWATNOŚCI...
© 2002- 2018 Sulech